Centrinis Dulkių Siurblys - kas tai?

Centrinis dulkių siurblys - tai garaže, rūsyje ar kitoje pagalbinėje patalpoje stacionariai įrengtas dulkių siurblys, kurio pagalba dulkės surenkamos centralizuotai, per sienose išvedžiotus ortakius. Naudojantis centriniu dulkių siurbliu, dulkės, šiukšlės ir kiti teršalai automatiškai nunešami per name sumontuotus ortakius į centriniame dulkių siurblyje esančią talpą.
Kas yra centrinis dulkių siurblys

Centrinį dulkių siurblį galima vadinti ir kitaip: ortakinis dulkių siurblys ar įmontuotas dulkių siurblys, taip pat stacionarus dulkių siurblys. Visi šie pavadinimai apibūdina tą pačią dulkių siurbimo sistemą.

Kuo centrinis dulkių siurblys pranašesnis už įprastą dulkių siurblį?

Centrinis dulkių siurblys yra 10 kartų galingesnis, todėl išsiurbiama kokybiškiau ir greičiau. Dėl didelės variklio galios, centrinio dulkių siurblio sukuriamas vakuumas yra daug didesnis nei buitinio dulkių siurblio, todėl kiliminė danga išsiurbiama daug giliau, maksimaliai pašalinant visus nešvarumus.  

Kadangi ši sistema yra išvedžiota ortakiais, tai siurbiamas oras yra nufiltruojamas, o likusios ore dalelės yra išmetamos į lauką. Tad siurbiant patalpas su centriniu dulkių siurbliu yra pašalinama 99,9% patalpose esančiu alergenų, dulkių, teršalų, todėl šios sistemos yra rekomenduojamos tiems vartotojams, kurie serga įvairiomis alergijomis ar kvėpavimo takų ligomis, augina mažamečius vaikus ar laiko naminius gyvūnus.

Centrinis dulkių siurblys turi ilgesnį garantinį laikotarpį. Jis gali būti naudojamas net iki 15 metų.

Taip pat centrinis dulkių siurblys dirba žymiai tyliau, nes yra montuojamas pagalbinėse patalpose, katilinėje ar garaže, todėl variklio garsą slopina namų sienos.

Centriniai siurbliai labiausiai pasiteisina ir greičiausiai atsiperka didesniuose butuose, individualiuose namuose, administracinėse, komercinėse patalpose, gamyklose ar kituose pramoniniuose objektuose.

Daugiau apie centrinio dulkių siurblio privalumus

Centrinių dulkių siurblių tipai

Priklausomai nuo patalpų tipo, dydžio, kliento poreikių ir finansinių galimybių, centriniai dulkių siurbliai skirstomi į tris pagrindines grupes:

 1. Centriniai siurbliai su filtravimo maišais
  Šie siurbliai yra ekonominės klasės, pigesni. Juose naudojami filtravimo maišai, kuriuos reikia keisti kas 6-12 mėn., priklausomai nuo siurbiamo ploto ir susikaupiančių nešvarumų kiekio. Pagal siurbiamą plotą galima rinktis 17 l arba 41 l dulkių kaupimo talpas. Šio tipo centriniai dulkių siurbliai rekomenduojami gyvenamosioms patalpoms, esant nedideliam siurbimo plotui (apie 150 m2). Šiam tipui priskiriami šie DrainVac centriniai dulkių siurbliai:
  Atomic centrinis dulkių siurblys ATOMIC60 
  Pro serijos centriniai siurbliai
  S1000 serijos centriniai siurbliai
  GENERATION2 serijos centriniai siurbliai
  SUMMUM serijos centriniai siurbliai

 2. Cyclonic serijos centriniai siurbliai - valymas centrifugos pagalba 
  Šie centriniai siurbliai valo naudodami centrifugos jėgą. Dulkės į talpą nusodinamos išcentrinės jėgos pagalba. Juose nenaudojami filtrai, tai reiškia, kad nereikia jų keisti, o tik išvalyti talpą. Šio tipo siurbliai nedidelę dalį dulkių išmeta į lauką. Šiam tipui priskiriami šie DrainVac centriniai dulkių siurbliai:
  CYCLONIC serijos dulkių siurbliai

 3. Automatic serijos centriniai siurbliai - filtravimas vandeniu
  Tai galingiausi ir brangiausi centriniai dulkių siurbliai, kuriuose filtro vaidmenį atlieka vanduo. Šio tipo centriniai dulkių siurbliai automatiškai išsivalo į kanalizaciją. Su jais galima siurbti tiek sausą, tiek ir drėgną purvą, skysčius. Su šiais siurbliais galima plauti įvairius paviršius, ne tik grindis, kilimus, bet ir baldus, automobilio saloną. Šiam tipui priskiriami šie DrainVac centriniai dulkių siurbliai:
  AUTOMATIC centrinis siurblys DF1A150
  AUTOMATIC centrinis siurblys DF2A310

Centrinė dulkių siurbimo sistema ir jos dalys

Centrinė dulkių siurbimo sistema

Centrinis dulkių siurblys yra pagrindinis centrinės dulkių siurbimo sistemos komponentas. Pagal jo galingumą ir funkcines galimybes parenkamos likusios sistemos sudedamosios dalys.

Centrinė dulkių siurbimo sistema yra sudaryta iš šių komponentų:

centrinis dulkių siurblys

Centrinis dulkių siurblys
Siurblys dažniausiai montuojamas nuošalioje patalpoje, garaže ar rūsyje. Centrinį dulkių siurblį sudaro šie komponentai: korpusas, dulkių kaupimo talpa, filtrai ir variklis.

Centrinio dulkių siurblio variklis sukuria ortakyje vakuumą ir oro srautą dulkėms nugabenti iš patalpų iki šiukšlių talpos. Siurbliuose naudojami Bypass ir FlowThrew variklių tipai.

 • Bypass tipo varikliai yra aušinami atskiru oro srautu, tai ilgaamžiškesni varikliai, kurie ilgiau tarnauja.
 • FlowThrew variklio tipai naudojami siurbliuose su filtrais, tai pigesni varikliai, kurie yra aušinami tuo pačiu siurbiamu oru ir jiems reikalinga dažnesnė filtrų priežiūra.  

DrainVac centriniai dulkių siurbliai gaminami tiek su Bypass, tiek ir su FlowThrew tipo varikliais, komplektuojamais su garso slopintuvais ir tai sudaro didelį siurblių asortimentą, kuris leidžia patenkinti skirtingus klientų poreikius.

centrinio dulkių siurblio ortakiai

Dulkių siurbimo ortakiai
Ortakiai sujungia siurbimo žarną ir centrinį siurblį. Jais dulkės nukeliauja į siurblyje esančią talpą. Ortakiai dažniausiai gaminami iš PVC plastiko su antistatine danga, kad neliptų, neįsielektrintų dulkės.
Montuojant vamzdyną ir fasonines dalis, jos tarpusavyje suklijuojamos specialiais PVC klijais. Kartu su vamzdynu, nuo siurbimo lizdų iki centrinio dulkių siurblio, pravedamas 2 gyslų laidas siurblio valymui. 

Montavimo medžiagos, montavimo medžiagų komplektai

Pajungimo lizdai siurbimo žarnoms
Jiems parenkamos strategiškai patogiai išdėstytos vietos, priklausomai nuo interjero, kambarių skaičiaus ar erdvių, iš kurių galima pasiekti daugiausiai grindų ploto.

MONTAVIMO MEDŽIAGOS, MONTAVIMO MEDŽIAGŲ KOMPLEKTAI

drainvac siurbimo žarna

Siurbimo žarnos
Centrinio dulkių siurblio žarnos yra lengvasvorės, lanksčios ir atsparios gniuždymui.  Siurbimo žarnos gaminamos 7,5 m, 9 m, 10,5 m, 12 m, 15 m ir 18 m ilgio. Žarnos galas su apvaliu antgaliu skirtas įjungti į sieninį siurbimo lizdą, kuris ortakiais sujungtas su centriniu siurbliu. Siurbimo žarnos taip pat skirstomos:

 • Be įjungimo/išjungimo mygtuko. Jos aktyvuoja centrinį dulkių siurblį tik įkišus žarną į sieninę siurbimo rozetę.
 • Su įjungimo/išjungimo mygtuku. Centrinis dulkių siurblys įjungiamas su jungikliu, esančiu ant siurbimo žarnos rankenos.
 • Tradicinė siurbimo žarna. Tai nešiojamos žarnos, kurias reikia atsinešti, norint siurbti, ir atjungus išnešti, kai siurbimas baigtas. Tokia siurbimo žarna laikoma sandėliuke ar garaže.
 • Paslėpta siurbimo žarna (Retra Flex ar Doc It). Šio tipo žarna yra paslepiama siurbimo ortakyje. Baigus siurbti, slėgis, kurį sukuria centrinis dulkių siurblys, paprasčiausiai sutraukia žarną į „SmartTube™“ sistemą, paslėptą sienoje. 

Siurbimo žarnos ir kiti priedai

siurbimo antgaliai drainvac

Siurbimo antgaliai
Pajungus teisingą siurbimo antgalį prie centrinės dulkių siurbimo sistemos jūs greitai ir kokybiškai išvalysite laiptus, minkštus baldus, romanetes ar žaliuzes, ventiliacines groteles, ventiliatorius ir netgi siaurus tarpus po šaldytuvu. Pagrindiniai siurbimo antgaliai: 

 • 30 cm pločio antgalis kietoms grindims,
 • 15 cm antgalis minkštiems baldams nusiurbti,
 • Antgalis siauriems tarpams ar kampams išsiurbti
 • Apvalus antgalis nusiurbti dulkėms nuo įvairių paviršių

SIURBIMO PRIEDAI

centrinio dulkių siurblio priedai

Kiti centrinio dulkių siurblio priedai
Šie priedai nėra būtini, kad centrinė dulkių sistema puikiai veiktų, tačiau jie labai palengvina namų valymą:

 • Automatinis semtuvėlis, sumontuotas po stalviršiumi ar virtuvės baldų apačioje, leidžia lengvai susiurbti sušluotus teršalus nuo stalo paviršiaus ar virtuvės grindų.  
 • Stacionarus siurbimo priedas WallyFlex ar Vroom, turintis 4-7 m išsitempiančią žarną. Šis siurbimo priedas yra visada po ranka ir leidžia susiurbti teršalus, dulkes ar trupinius iš tų vietų, kur jų susikaupia dažniausiai: virtuvėje, vonioje ar prieškambaryje.

SIURBIMO PRIEDAIKiekviena centrinė dulkių siurbimo sistema yra unikali ir reikalauja atitinkamo dėmesio ją suprojektuojant. Dauguma namų yra skirtingai išplanuoti, todėl labai svarbu parinkti tinkamą sistemą pagal kiekvieno poreikius. 

Nesvarbu ar Jūs įsigijote naują centrinę dulkių siurbimo sistemą, ar norite atnaujinti jau esamą, mūsų ekspertai yra pasiruošę Jums padėti! 

Mes pagelbėsime ir paaiškinsime,  kaip pasirinkti tinkamiausią įrenginį, siurbimo priedą ar sistemos išvedžiojimą. Jei bet kuriuo pasirinkimo momentu jums reikia papildomos pagalbos, nedvejodami skambinkite ar kreipkitės el. paštu:

+370 644 88885  

info@idvgroup.lt

Daugiau informacijos apie centrinius dulkių siurblius:

Kaip išsirinkti centrinį dulkių siurblį?      Centrinio dulkių siurblio privalumai

centriniai dulkių siurbliai drainvav